Sağlık

Bir damla kan, bir can demektir!

"Hayatı geri saramayız ama yaralarınızı sarabiliriz" sloganıyla 4 tesisimize düzenli aralıklar ile gelen TÜRK KIZILAYI VAKFI ile, 2009 yılından beri CMS kan bağışları ile desteklemeye devam etmektedir.

2016 yılı itibariyle toplam 32 Kan Bağışı Ekibinde 1115 çalışanımızın kan bağışı kabul edilmiştir.
Her yıl, yılda 3 defa yaptığımız bağış kampanyalarımızda, Kızılay’ a verdiğimiz destek giderek artmaktadır.

 


 

Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi

“Çeşme Alper Çizgenakat Hastanesi yönetim kurulu üyesi olan, kamuoyunda yardımseverliğiyle tanınan ve CMS Yönetim Kurulu Üyesi Cavidan Ösen önderliğinde CMS, her yıl düzenli olarak hastaneye destek olmaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerimizle topluma en yüksek faydayı sağlamayı gözeterek, Alper Çizgenakat Hastanesi’ne 3 adet Nebülizatör cihazı bağışlamış bulunmaktayız.

Özellikle küçük çocuklar ve ölçülü dozlarda ilaç alımına uyum sağlayamayan hastaların ilaçlarını buhar yoluyla almalarını sağlayan Nebülizatör cihazıyla, hastanenin önemli bir hizmetine destek olmak hedeflenmiştir. Ayrıca hastanenin kablosuz internet bağlantısı (Wi-Fi) tesisatının yapımı da üstlenilmiştir.

CMS, bunların yanı sıra, diş polikliniğinin yenileme çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Her yıl düzenli olarak hastanenin ihtiyaçları doğrultusunda destek vermeye devam etmektedir.

 


 

İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi

2010 Yılından bu yana sağlık kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne CMS grubu olarak her yıl bağış yapılmaktadır.

2010 yılında başlattığımız proje kapsamında, Kalp ve Damar Cerrahisi katı yenilenmiş ve kata, CMS Yönetim Kurulu Üyesi Cavidan Ösen’ in adı verilmiştir.
Hastanenin yoğun bakım ve yataklı hasta katlarının basınçlı hava tertibatının revizyonu ve ameliyathane revizyonları yapılmıştır.

Tüm sosyal sorumluluk projelerimiz gibi, hastaneye her yıl ihtiyaçları doğrultusunda destek verilmeye devam edilmektedir.

 


 

SOMA

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası ülkemizi ve tüm dünyayı derinden etkiledi.

Soma’da yaşayan birçok aile manevi ve maddi olarak faciadan etkilendi. Gerekli tedbirlerin alınması ve bu tür iş kazalarının bir daha yaşanmaması umuduyla CMS ailesi adına bağış ve erzak yardımlarıyla destek olunmuştur.


SAĞKAL UMUT ATÖLYESİ

Meme kanseri tanısı konmuş ve tedavi süresince İzmir'de uzun vadeli konaklamak durumunda kalan kadınlar için, Sağkal Derneği - Umut Atölyesi tarafından, ücretsiz yararlanabilecek misafirhaneler kurulmaktadır.

CMS olarak, Kahramanlar Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’nin tadilatını üstlenip, projeye katkı sağlamaya çalıştık.

 

 

SAĞKAL Logo