Çevre

CMS Ormanı

Çevremizi korumak ve çocuklarımıza daha yeşil bir İzmir bırakabilmek adına CMS, Ege Orman Vakfı ile ortak çalışmalarına sürekli olarak devam etmektedir.

Bu projelerden ilki olan, Rahmetli Kurucu Başkanımız Sayın Tonguç Ösen önderliğinde 2005 yılında yaptırdığımız, Çeşme otoyolundaki “Birinci CMS Ormanı” toplamda 37 hektar üzerine kurulmuş ve 37.000 adet fidan ekilmiştir.

Yine aynı proje kapsamında CMS, 2015 yılında yeni bir alanı daha ağaçlandırmış, bu defa toplamda 7.600 m2 lik bir alana 2000 adet fıstık çamı fidanı ve 3.250 adet kazayağı yer örtücü dikilmiştir.

 CMS Ormanı

 

 

Yağmur Suyu Projesi

CMS Jant Sanayii A.Ş’ nin ‘Yağmur Suyu Geri Kazanımı’ projesi kapsamında firmaya kurulan tesisi sayesinde 1 yıllık süre zarfında ortalama 20 bin ton yağmur suyunun geri kazanımı sağlandı.

CMS Jant’ tan çevre dostu proje

Çevre ile ilgili konuları gündemde tutarak, çevrenin korunması yönünde olumlu ve başarılı çalışmalar gerçekleştiren sanayi tesislerini teşvik etmek ve ödüllendirmek amacıyla EBSO tarafından 12 yıldan beri düzenlenen “Çevre Ödülleri Yarışması”’nda Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından ‘Çevre Dostu Proje’ kategorisinde CMS Jant Sanayii A.Ş, birincilik ödülüne layık görüldü. Birincilik ödülü T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar  tarafından verildi.